Victory Archery 3DHV – Maksymalna prędkość dla 3D i Field
Promienie Victory Archery 3DHV zostały zaprojektowane z myślą o zawodnikach 3D i tarczowych, dla których każdy metr na sekundę i precyzja oceny odległości mają kluczowe znaczenie. Dzięki zastosowaniu wysokomodułowych włókien węglowych (100% High Modulus Carbon) oraz zaawansowanego profilowania ścianki, uzyskano ekstremalnie niską masę jednostkową (GPI) przy zachowaniu wysokiej sztywności i odporności na odkształcenia.
Optymalna średnica .204″ (5.2 mm / Rozmiar R)
Konstrukcja o średnicy wewnętrznej .204 cala (5.2 mm) znacząco redukuje opór powietrza oraz podatność na boczny wiatr w porównaniu do klasycznych promieni 6.2 mm. Niewielki profil zewnętrzny ułatwia uzyskanie wysokiej stabilności lotu przy zastosowaniu cięższego grota z przodu (wysoki parametr FOC).
Zaawansowane technologie Victory Archery:
- Digital Spine Sort: Każdy promień jest cyfrowo mierzony i selekcjonowany pod kątem ugięcia (spine), co przekłada się na doskonałą powtarzalność grup na tarczy.
- ICE Nano Ceramic Coating: Ceramiczna powłoka chroni promień i dramatycznie zmniejsza tarcie podczas wnikania w tarcze piankowe, ułatwiając wyciąganie strzał bez wysiłku.
- Wysoka prędkość i balans FOC: Niska waga promienia umożliwia zastosowanie cięższych grotów z przodu bez nadmiernego dociążenia całej strzały, co poprawia stabilizację przy wietrznej pogodzie.
Dostępne klasy dokładności:
- V1 Elite: Tolerancja prostości ± 0.001″ | Tolerancja wagi ± 0.5 grain — bezkompromisowa precyzja dla najbardziej wymagających zawodników.
- V3 Gamer: Tolerancja prostości ± 0.003″ | Tolerancja wagi ± 1.0 grain — doskonały balans pomiędzy wyczynową dokładnością a przystępną ceną.
- V6 Sport: Tolerancja prostości ± 0.006″ | Tolerancja wagi ± 0.5 grain — świetna trwałość i powtarzalność wagowa na treningi oraz dla rozwijających się łuczników.
Specyfikacja techniczna parametrów (Spine / GPI / Długość)
| Parametr (Spine) | Waga (GPI – Grain Per Inch) | Długość fabryczna (Cale) | Średnica wewnętrzna (ID) | Średnica zewnętrzna (OD) |
|---|---|---|---|---|
| 300 |
7.5 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.267″ |
| 350 |
6.9 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.264″ |
| 400 |
6.4 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.261″ |
| 500 |
5.7 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.257″ |
| 600 |
5.0 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.253″ |
| 700 |
5.3 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.252″ |
| 800 |
4.8 GPI |
30.5″ |
0.204″ (5.2 mm) |
0.249″ |
Victory 3DHV – często zadawane pytania (FAQ)
1. Czym różnią się wersje V1 Elite, V3 Gamer i V6 Sport?
Różnica polega na tolerancji prostości oraz wagi podczas selekcji fabrycznej. Wersja V1 Elite oferuje najwyższą prostość (± 0.001″) i wagę (± 0.5 gr), przeznaczoną do strzelania wyczynowego. Wersja V3 Gamer to złoty środek dla wymagających łuczników (± 0.003″ / ± 1.0 gr), natomiast V6 Sport (± 0.006″ / ± 0.5 gr) idealnie sprawdza się w codziennym treningu i rekreacji.
2. Jakie komponenty pasują do promieni Victory 3DHV?
Promienie 3DHV posiadają standardową średnicę wewnętrzną .204″ (5.2 mm / rozmiar R). Pasują do nich wszystkie groty wklejane, inserty, unibushingi oraz nocki dedykowane do promieni o średnicy .204 (np. groty Victory 3DHV, nocki typu Bohning A-Nock lub F-Nock przy zastosowaniu unibushinga).
3. Dlaczego warto wybrać promienie o konstrukcji ultralekkiej (High GPI)?
Niska masa promienia (niska wartość GPI) pozwala uzyskać znacznie wyższą prędkość wylotową strzały. Przekłada się to na płaską trajektorię lotu, co wybacza drobne błędy w ocenie odległości na zawodach 3D i Field, a także umożliwia dociążenie przodu strzały cięższym grotem bez przeważania całej konstrukcji.
4. Czy powłoka ICE Nano Ceramic ulega ścieraniu?
Powłoka ICE jest trwale wiązana z włóknem węglowym w procesie produkcji. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu przez długi czas ułatwia wyciąganie strzał z gęstych pianek tarcz 3D i mat słomianych.
5. Czy promienie Victory 3DHV nadają się do łuków bloczkowych i klasycznych?
Tak, promienie 3DHV są szeroko stosowane zarówno w łukach bloczkowych (w kategoriach 3D, Field, Bowhunter), jak i w mocnych łukach klasycznych/barebow. Szeroka gama parametrów ugięcia (od 300 do 800) pozwala dopasować je do niemal każdej siły naciągu.










