22 833 77 78 z tel kom: 602 554 855Pn-Pt 10-18, Sob-Niedz: nieczynne

Salon ŁuczniczyZapraszamy do naszego sklepu przy ul. Mickiewicza 65 w Warszawie, w którym znajdziecie Państwo pełną gamę akcesoriów i wyposażenia łuczniczego
Większy wybór!

Klikając w logo JVD zobaczysz tysiące produktów, które sprowadzimy dla Ciebie w krótkim terminie. Podane tam ceny są tylko sugerowane. Skontaktuj się z nami, CENY dla NASZYCH KLIENTÓW są zazwyczaj ZNACZNIE NIŻSZE.

Łuksport Rzetelna Firma

Łuk Kaya WINDFIGHTER

wschodnie
589
PLN
Łuk Kaya WINDFIGHTER
Łuk Kaya WINDFIGHTER
in_stock
Dostępność
na wyczerpaniu
Wysyłka w
48 godzin (roboczych)
Cena: 589,00 zł
Cena netto: 478,86 zł
Ilość: szt.

Łuk zbudowany z nowoczesnych materiałów - kompozytu włókna szklanego z drewnianym rdzeniem, ale kształtem i sposobem pracy dokładnie wzorowany na tradycyjnym koreańskim łuku refleksyjnym.

Bardzo duży refleks ramion (przed założeniem cięciwy odgiętych daleko w stronę grzbietu), daje znaczne napięcie wstępne cięciwy. Ramię posiada przegrubienia dzięki którym, podobnie jak w łuku historycznym, najwięcej zgina się jego środkowa część, długości 20-25cm. Taka konstrukcja, aby była odpowiednio elastyczna wymaga najlepszej jakości materiałów. Sztywne końce, z mostkami pod cięciwę, zmieniają efektywną długość cięciwy najpierw zapewniając płynny, przyjemny dla łucznika wzrost siły przy napinaniu a potem, po zwolnieniu gwałtownie przyspieszając strzałę.

Niezwykle elastyczny, mimo niewielkich wymiarów można go swobodnie napinać na około 31 cali!
Lekkie, cienkie i dość wąskie ramiona dzięki wysokiej jakości materiałom i tradycyjnej dla łuków wschodnich budowie dają ogromną dynamikę strzału, przy minimalnym "kopnięciu".

Bardzo dobrze strzela się z niego strzałami drewnianymi, warto jednak zwrócić uwagę tym, którym nie przeszkadza stosowanie nowoczesnych strzał, że znakomicie pracuje na cienkich strzałach karbonowych, na przykład Cartel Plus (oczywiście na naturalnych piórach).

Łuk jest tak lekki, że prawie nie czuje się go w ręku, bardzo krótki i poręczny, świetny do strzelania pieszo i rewelacyjny przy strzelaniu z konia.
Dzięki symetrycznemu majdanowi mogą z tego łuku strzelać osoby prawo- i leworęczne, używając techniki europejskiej ("z trzech palców") jak również wschodniej ("z kciuka", z użyciem zekiera).

W komplecie znajduje się oryginalna cięciwa koreańska, która jest dość długa, co skutkuje niewielką wysokością cięciwy (niewielką odległością między cięciwą w spoczynku a majdanem).
Przy koreańskiej technice strzelania występuje niewielka rotacja łuku, która zabezpiecza przedramię łucznika przed uderzeniem cięciwy; niektóre osoby strzelająca "normalnie" mogą mieć z tym kłopoty (a niektóre nie...).
W razie potrzeby można zamówić dodatkowo krótszą cięciwę bardziej odpowiednią do typowej u nas techniki.

Wymaga nieco uwagi przy zakładaniu cięciwy, aby nie skręcić bardzo elastycznych ramion. Przy wyjątkowo nieuważnym obchodzeniu się z nim (na przykład przy szarpnięciu za koniec ramienia) cięciwa może się wypiąć. Dość mocno odczuwa również błędy w zwolnieniu cięciwy.

Długość łuku 50" = 127cm. Cięciwa w komplecie.
Dostępny w siłach:
20 funtów = 9kg (przy 31")
25# = 11kg
30# = 13kg
35# = 16kg
40# = 18kg

45# = 20kg

50# = 23kg
55# = 25kg
60# = 27kg


Warto zwócić uwagę, że produkowany jest już od bardzo niewielkich sił naciągu (od 11kg) dzięki czemu świetnie nadaje się dla młodzieży i pań o drobniejszej budowie.

UWAGA: w tym typie łuku siła podawana jest dla naciągu 31" a nie jak to jest zazwyczaj dla 28 cali.

Produkty powiązane

Cięciwa ŁUKSPORT łuk refleksyjny z "siyah" FAST FLIGHT Cięciwa ŁUKSPORT łuk refleksyjny z "siyah" FAST FLIGHT

Cięciwa z dużymi pętlami na końcach, przeznaczona do tradycyjnych łuków refleksyjnych w typie wschodnim z "siyah" (sztywnymi "dźwigniami" na końcach ramion).

Cena: 45,00 zł

Tradycyjna cięciwa koreańska Tradycyjna cięciwa koreańska

Tradycyjna koreańska cięciwa do łuków refleksyjnych

Cena: 47,00 zł

ZEKIER White Feather Thumb Ring ZEKIER White Feather Thumb Ring
Cena: 119,00 zł
Sklep internetowy od home.pl